Pracuję przy produkcji zawiesi

 

Już od ładnych paru lat jestem pracownikiem firmy produkującej między innymi zawiesia i pasy transportowe. Jestem pracownikiem działu jakości, testuję zawiesia i sprawdzam, czy są odpowiednio oznaczone.

Testuję zawiesia pasowe

profesjonalnie wykonane zawiesiaMoja praca jest bardzo ważna, ponieważ jakiekolwiek wady produkcyjne czy niewłaściwie wszyte etykiety mogą spowodować bardzo poważne pomyłki, mające daleko idące konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, żeby zawiesia były najwyższej jakości i bardzo starannie wykonane, bo tylko to gwarantuje ze strony producenta, że wszystko będzie w porządku przy ich prawidłowym użytkowaniu. Moja praca polega zwykle na różnego rodzaju testach: sprawdzam odporność na różne temperatury, na kwasy, zasady i najróżniejsze substancje, na które można trafić w transporcie, takie jak benzyna, smary, morska woda. Niektóre rodzaje materiałów są bardziej odporne na niektóre rzeczy, inne mniej, niektóre wcale z nimi nie reagują, a inne mogą zostać poważnie uszkodzone, więc to ważne, żeby klienci wiedzieli, gdzie i jak można stosować niektóre zawiesia. Inne testy, które przeprowadzamy, to sprawdzanie, czy wpływa na nie światło słoneczne, długotrwałe zaginanie i splątanie, otarcia, jak łatwo je rozciąć… Sprawdzamy, jak to wszystko wpływa na obniżenie nośności i czy jest ryzyko, że na przykład po rozcięciu przy brzegu pas się rozerwie. To wszystko pozwala nam ulepszyć jakość naszych produktów, dzięki nim nasze profesjonalnie wykonane zawiesia są jeszcze bezpieczniejsze w czasie różnych prac. Możemy także informować klientów o szczegółach związanych ze stosowaniem zawiesi i warunkach, w jakich nie należy wykorzystywać konkretnych rodzajów pasów. Lubię swoją pracę, uważam, że jest interesująca.

Niektóre testy, które przeprowadzamy, są bardzo ciekawe, a nieustannie wymyślamy nowe rzeczy, żeby testować produkty w takich warunkach, w jakich będą użytkowane.