Prośba o znalezienie pracy dla koleżanki z Ukrainy

pracownicy ze wschodu

Kiedyś jak byłam na obozie to poznałam bardzo fajną dziewczynę. Radka jest Ukrainką i miło mi z nią czas spędził. Nawet wymieniłyśmy się adresami, aby podtrzymać kontakt po powrocie. Radka regularnie się do mnie odzywała i na bieżąco wiedziałam co się u niej dzieje.

Pracownicy ze Wschodu szukają pomocy

pracownicy ze wschoduOstatnia wiadomość od niej była jednak inna niż poprzednie. Poprosiła mnie o pomoc w znalezieniu pracy w Bydgoszczy, ponieważ chciała koniecznie wyjechać, żeby poprawić sytuację życiową w swojej rodzinie. Zdecydowałam się jej pomóc. To bardzo sympatyczna dziewczyna, której warto pomóc. Dowiedziałam się gdzie w Bydgoszczy jest agencja pracy tymczasowej, w której mogą znaleźć pomoc najlepsi pracownicy ściągani ze wschodu. Pojechałam tam nawet, żeby porozmawiać o wszystkim na miejscu. Dowiedziałam, że Radka ma ogromne szanse na zalezienie pracy, ponieważ bardzo chętnie przyjmowani są pracownicy z Ukrainy i nie koniecznie muszą znać biegle nasz język. Przemyślałam bardzo uważnie całą sytuację i stwierdziłam, że ściągnę ją do Bydgoszczy. Zanim znajdzie pracę będzie mogła mieszkać u mnie. Jak już się usamodzielni to pomogę jej wynająć jakieś mieszkanie w Bydgoszczy. Radka po miesiącu przyjechała do Bydgoszczy i od razu pytała gdzie jest ta agencja pracy tymczasowej. Zanim ją tam zaprowadziłam to zjadłyśmy obiad i zostawiła w mieszkaniu swoje rzeczy. Poszłyśmy razem, ponieważ przez cały czas chciałam ją wspierać. Dostała ofertę z firmy, w której już są zatrudnieni pracownicy ze wschodu i miała ona ogromne szanse, żeby tam się dostać.

Rozmowa przebiegła bardzo sprawnie i Radka uśmiechnięta przytuliła mnie dziękując, że tak bardzo jej pomogłam. W tej firmie są pracownicy z Ukrainy i Radka znalazła znajomego ze swojego miasta. Nie czuje się tam samotna. Jest na prawdę bardzo szczęśliwa.