Reklamy – przeszkody na drodze

Na wyruszających w długie trasy kierowców czeka wiele niebezpieczeństw. Co więcej zmęczenie które im towarzyszy po wielu godzinach podróży, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że przyczynią się one do wypadku.

Reklamy mogą być niebezpieczne dla kierowców

roll upNiewiele osób jest świadomych jak bardzo niektóre rzeczy które mijamy swoim autem po drodze stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kierowców i pasażerów. Wystarczy spojrzeć na pobocze a już można dostrzec wszelkiego rodzaju drzewa, słupy, czy płoty, które przy zderzeniu wyrządzają ogromne szkody. Ich zwolennicy bronią się tym, że tego typu obiekty chronią przed pędzącymi pojazdami tereny i budynki znajdujące się dalej. Oczywiście w takich miejscach, taka forma zabezpieczenia jest jak najbardziej uzasadniona. Jednak w wielu miejscach, gdzie spotykamy na przykład drzewne alejki, nie ma czego chronić. Więc ilość ofiar które w takich miejscach straciły życie jest winą tylko i wyłącznie władz które je tam ustawiły. Jednak pomimo ich destrukcyjnej działalności to wcale nie one są największym zagrożeniem dla kierowców. Zwisające na drogę reklamy, szyldy i banery w Poznaniu i na trasach w całej Polsce narażają na niebezpieczeństwo użytkowników drug. Rozpraszają one uwagę kierujących pojazdami osobowymi i osłabiają koncentrację. Co więcej podczas kolizji z nimi z łatwością przebijają się one przez karoserie samochodu. Metalowe pręty na których są z reguły ustawione są wielkim zagrożeniem dla wszystkich znajdujących się wówczas w środku. Nawet taki niepozorny roll up w nieodpowiednim miejscu jest niesamowicie niebezpieczny.

Wszystko to potęguję jeszcze, modna w dzisiejszych czasach, folia One Way Vision. Właściciele pojazdów naklejają ją na swoje pojazdy w celach reklamowych.