Remont domu kostki

Domy kostki popularne w Bydgoszczy w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, obecnie często przechodzą kompleksowe remonty bydgoszcz, które nadają im nowoczesnego charakteru. Jednak zanim zaczniemy planowanie, powinniśmy dokładnie przeanalizować rozwiązania konstrukcyjno-budowlane domu, określić które są działowe, a które nośne, sprawdzić jak rozpięte są stropy.

Remont bydgoskiego domu kostki

usługi remontoweDopiero potem należy się zdecydować jakich funkcji oczekujemy od wnętrza i czy jest to wykonalne w naszym przypadku. W dzisiejszych czasach zmieniło się diametralnie podejście do planowania pomieszczeń – teraz liczy się przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Z kilku tylko najpopularniejszych przykładów można tu wymienić łączenie kuchni z salonem, łazienkę przy każdej sypialni i piwnice przerabiane na pokoje przeznaczone na hobby. Ściany działowe o ile nie biegną w nich piony wentylacyjne można w łatwy sposób wyburzyć, zaczynając od góry. Ścianę nośną również usunąć jednak w tym przypadku będzie wymagana konsultacja z konstruktorem, a nie tylko firma remontowa, by nie doprowadzić do katastrofy budowlanej. Odbywa się to przy pomocy wybudowania podciągu, w postaci wzmocnionej belki opartej na wzmocnionych elementach ściany. Budując ścianki działowe z ciężkich materiałów, należy sprawdzić wytrzymałość stropu na którym ma być postawiona.. Aby nie przejmować się tego typu kwestiami warto zastanowić się nad postawieniem lekkiej ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych. Należy jednak pamiętać, że pomiędzy pomieszczeniami nie będzie wówczas zachowana odpowiednia izolacja akustyczna.

Ważne jest, aby zastanowić się czy wykonać te wszystkie prace samodzielnie czy zapłacić firmie za wykonane usługi remontowe. Wiele rzeczy z pewnością jesteśmy w stanie wykonać własnoręcznie, choć na pewno wyburzanie ścianek, zwłaszcza działowych może być skomplikowaną operacją, którą lepiej zlecić fachowcom.