Rozkręć własny biznes – szklane drzwi

Szklarz z Wrocławia

Kiedy dwa lata temu straciłem pracę niezupełnie wiedziałem co ze sobą zrobić. Jedyne na czym się znałem to prowadzenie samochodu.

Weź szklane drzwi we własne ręce i sprzedaj dalej!

Szklarz z WrocławiaByłem kierowcą tira przez kilkanaście lat. Niestety mój stan zdrowia nie pozwalał na dalszą pracę na takim stanowisku. Martwiłem się, że nie będę w stanie znaleźć innej pracy. Miałem jednak duże szczęście. Zwrócił się wtedy do mnie kolega. Powiedział, że jego wujek szklarz szuka pracy czy jakichś zleceń. Skoro mieszkam w dużym Wrocławiu to kolega pytał czy nie mógłbym mu pomóc. Grzecznie wyjaśniłem, że sam teraz jestem w dołku i również szukam pracy. Kilka godzin później wpadłem jednak na pomysł jak mógłbym pomóc nam obu. Postanowiłem założyć we Wrocławiu sklep.
Widziałem kiedyś w internecie, że drzwi szklane są szalenie drogie. Pomyślałem, że możemy połączyć siły. Szklarz wykonał pierwsze drzwi szklane w przeciągu miesiąca i wtedy otworzyłem sklep. Z początku sprzedaż nie szła dobrze. Postanowiłem wtedy, że będę sam szukał potencjalnych klientów. Czytałem o tym gdzie i kiedy ma zamiar powstać jakaś galeria handlowa, gabinet lekarski czy biuro i wszędzie tam słałem swoje oferty. Drzwi szklane zaczęły schodzić jak ciepłe bułeczki. Doszło do sytuacji kiedy szklarz z Wrocławia przestał wyrabiać się z zamówieniami. Musieliśmy zatrudnić kolejnego, później jeszcze jednego i jednego.

Teraz firma prosperuje bardzo dobrze a my cieszymy się, że współpraca zaowocowała świetnymi zleceniami i perspektywą pewnej pracy przez najbliższe lata.