Jak rozpoznać żywność ekologiczną?

żywność ekologiczna

Obecnie bardzo szeroko reklamowana jest naturalna żywność oraz zdrowy tryb życia. Na półkach roi się od produktów reklamujących się jako eko, a reklamy zasypują nas hasłami jedź zdrowo, to jest dobre dla Twojego organizmu, dzięki temu poczujesz się dobrze i tak dalej.

Czym charakteryzuje się żywność ekologiczna?

żywność ekologicznaCiężko jest w końcu określić co jest dobre, a co jest tylko wciskanym nam przez producenta kitem. Nikt nie może zaprzeczyć, że żywność ekologiczna jest niezdrowa, gdyż wszystko co pochodzi z naturalnych źródeł, a także jest w minimalnym stopniu przetwarzane jest bezpieczne i zdrowe dla organizmu. Jak jednak odróżnić produkt ekologiczny od pseudo ekologicznego? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na oznaczenia produktu, czy ma on logo instytucji certyfikującej, a także jej kod. Odpowiada ona bowiem za to, aby żywność ekologiczna rzeczywiście była pochodzenia ekologicznego. Poza tym, chcąc być pewni, że nasze produkty na pewno są pozyskiwane zgodnie z zasadami hodowli i przetwórstwa produktów ekologicznych odwiedzajmy sklep ekologiczny zamiast szukać takowych produktów na półkach marketów. Dlatego, że do sklepu produkty dostarcza hurtownia ekologiczna, znająca odpowiednie warunki przechowywania żywności zgodne z zaleceniami instytucji certyfikujących. Poza tym niektórych produktów jak np. ekologiczny błonnik witalny nie dostaniemy w zwykłym markecie chociaż trzeba przyznać, że zaopatrują się one w coraz większą liczbę produktów z listy artykułów i żywności ekologicznej.

Jeżeli jednak chcemy mieć stuprocentową pewność, że żywność nasza pochodzi ze źródeł gdzie nie stosowano żadnych nawozów ani dodatków powinniśmy wyhodować i przetworzyć ją samodzielnie.