Ruda henna do włosów

 

Farbowanie włosów czystą henną może stać się ulubionym zabiegiem kosmetycznym lub złym doświadczeniem, które staramy się zatrzeć we wspomnieniach. Wiele zależy od posiadanej przez nas wiedzy na ten temat, ponieważ błąd może doprowadzić do niechcianych efektów.

Jak farbować włosy henną na rudo?

henna khadiPrzede wszystkim należy na to przeznaczyć cały dzień. Farbowanie henną jest czasochłonne, a często nawet wymaga późniejszego sprzątania łazienki. Wybór konkretnej firmy i koloru zależy od nas, ale jeśli chcemy osiągnąć naturalną rudość, najlepiej sięgnąć po czystą hennę. Lepiej unikać tanich produktów sprzedawanych w saszetkach lub pastach po kilka złotych, ponieważ jest to prawdopodobnie henna z chemicznymi domieszkami, które mogą zaszkodzić włosom. Dobre opinie zbiera henna Khadi, która może być odpowiednią farbą na pierwsze farbowanie. Sproszkowaną hennę należy umieścić w porcelanowej lub szklanej miseczce i zalać wodą w okolicy 80 stopni ciepła. Następnie należy ją wymieszać przy użyciu drewnianego lub plastikowego patyczka. Ważne, żeby henna nie stykała się z metalowymi przedmiotami. Jeśli chcemy osiągnąć jasną, wyrazistą rudość, nakładamy hennę od razu. Jeśli marzymy o kolorze wpadającym raczej w kasztan, możemy potrzymać rozrobioną mieszankę w ciepłym miejscu przez kilka godzin, na przykład na grzejniku i dopiero wtedy nałożyć ją na włosy. Hennę trzymamy na głowie pod przykryciem, żeby cały czas znajdowała się w cieple, to znacząco wpływa na jakość farbowania. Długość trzymania zależy od intensywności koloru, który chcemy otrzymać. Po wszystkim po prostu zmywamy mieszkankę czystą wodą.

Warto pamiętać, że henna nie może całkowicie zmienić koloru włosów, w żadnym wypadku ich nie rozjaśni, jedynie doda rudości do koloru, który już mamy na głowie. Dlatego na włosach blond może wyjść wyjątkowo wyraziście, natomiast na bardzo ciemnych może jej nie być widać.