Serwisowanie sprzętu wpływa na jego żywotność

W ostatnim czasie nasz zakład pracy przechodził sporo modernizacji. Jedne z nich miały na celu poprawę bezpieczeństwa a inne poprawę efektywności energetycznej. Najnowsze inwestycje miały jednak na celu poprawę funkcjonalności w firmie. Jedną z takich inwestycji był zakup kilkudziesięciu nowych projektorów do sal konferencyjnych. Była to dosyć spora inwestycja ze względu na warunki określone w umowie.

Odpowiednia konserwacja projektora zwiększa jego trwałość

serwis projektorówOprócz dostawy urządzeń firma, która została wybrana w ramach jawnego przetargu, zobligowała się również do montażu urządzeń oraz ich serwisu. Szczególnie newralgicznym punktem całego zlecenia był serwis projektorów. Czynność ta zawierała w sobie również przeglądy okresowe, które należało skrupulatnie rozplanować. Ze względu, że wszystkie projektory zostały dostarczone w trzech turach montaż i uruchomienie wyznaczono na jedną datę. Dzięki temu możliwym stało się uniknięcie różnych terminów okresowych przeglądów. Serwis projektorów jest szczególnie ważny w aspekcie ich trwałości. Urządzenie, które przechodzi okresowe przeglądy oraz jest serwisowane na bieżąco posiada większą trwałość i żywotność niż urządzenie, które nie jest serwisowane. Dzięki temu można znacząco przedłużyć żywotność produktu a co za tym idzie zaoszczędzić środki finansowe, które można przeznaczyć na inne inwestycje. Serwis projektorów zaplanowano co sześć miesięcy. Po tym czasie należy sprawdzić wszystkie parametry użytkowe takie jak na przykład stan filtru czy jasność świecenia.

W razie gdy zostaną dostrzeżone jakieś rozbieżności projektor zostanie przekazany do autoryzowanego serwisu producenta, w którym zostanie przeprowadzona szczegółowa diagnoza. Dzięki autoryzowanemu serwisantowi, który odwiedza naszą firmę co pół roku mamy pewność, że usługa serwisu projektorów zostanie przeprowadzona w sposób należyty.