Soczewki kontaktowe wymieniłam na tradycyjne okulary

soczewki kontaktowe

Zawsze miałem problemy ze wzrokiem. To odkryłem będąc w podstawówce. Potem szybko musiałem pojechać na badania. Zabrała mnie na to moja mama. W naszym mieście był wtedy tylko jeden specjalista. Tam dowiedziałem się, że mam krótkowzroczność.

Soczewki kontaktowe to nie dla mnie

soczewki kontaktoweWtedy nie wiedziałem na co powinienem się zdecydować. Miałem do wyboru tradycyjne rozwiązanie lub szkła kontaktowe. Wszyscy w klasie oraz w rodzinie poradzili mi te drugie. Nie byłem do tego na pewno przekonany. Jednak idąc za modą nie chciałem nosić normalnych okularów. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić. Soczewka kontaktowa była dla mnie straszną torturą. Jednak nikt mi nie dokuczał i miałem święty spokój. Niestety raz zapomniałem ich zdjąć na noc. Wtedy odczułem taki ból, że nie mogłem wytrzymać. Stwierdziłem, że jest to moment w którym muszę z tego zrezygnować. Miałem już dosyć ciągłego uważania oraz zakładania małych szkiełek. Również zawsze bałem się, że je zgubię. Wtedy podjąłem ostateczną decyzję i porzuciłem moje soczewki kontaktowe. Stwierdziłem, że teraz zamówię sobie w sklepie optycznym normalne okulary. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Tam miła obsługa doradziła mi jak powinny wyglądać moje ramki, aby pasowały do twarzy. To sprawiło, że nie wyglądałem śmiesznie. Również od czasu do czasu stosuję nawilżające krople do oczu. Także w szkole nikt mi nie dokuczał. Moja wada wzroku nie była dla mnie żadnym problemem. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje wady oraz plusy. Najważniejsze jest to aby dobrze się czuć w tym co nosimy. Także należy pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze.

Stałe konsultacje z okulistą pełnią bardzo ważną rolę. Czasami warto właśnie taką osobę poprosić o poradę. Doświadczenie innych osób może okazać się bardzo ważne w nie których kwestiach.

Artykuł napisany przy pomocy e-soczewki.pl