Specjalistyczny kurs podologiczny w Warszawie

W ubiegłym roku skończyłam kolejne studia z zakresu kosmetologii estetycznej i postanowiłam otworzyć swój własny gabinet kosmetyczny. Mój plan szybko się spełnił i kilka miesięcy później byłam już dumną właścicielką nowego salonu kosmetycznego.

Polecany kurs podologiczny w Warszawie

kursy podologiczne warszawaW swoim nowym salonie zatrudniłam kilka polecanych kosmetyczek z okolicy, dzięki czemu jeszcze lepiej mogłam zarządzać swoją firmą i mieć czas na to, aby kontynuować naukę swojego zawodu. Po jakimś czasie udało mi się ukończyć kolejne szkolenia kosmetyczne i medyczne. Postanowiłam iść za ciosem i dzięki radom dobrych przyjaciół, zapisałam się na kolejne szkolenie w moim mieście. Jeżeli chodzi o dobre kursy podologiczne Warszawa może wiele zaproponować w tej dziedzinie. Zapisałam się do jednej ze szkół w stolicy i w umówionym terminie rozpoczęłam naukę. Podczas samego kursu dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy, które później miałam okazję wykorzystać w praktyce. Nauczyłam się dużo o prawidłowej profilaktyce stóp, nauczyłam się rozpoznawać schorzenia oraz dobierać odpowiednie techniki, oraz preparaty, których zadaniem była pomoc w walce z uporczywymi dolegliwościami skórnymi.  Ponadto, dowiedziałam się, w jaki sposób profesjonalnie obsługiwać skalpel oraz różne narzędzia rotacyjne. Dowiedziałam się jak prawidłowo skracać płytkę paznokcia oraz usuwać różne zrogowacenia za pomocą specjalistycznych sprzętów. Poznałam także dokładnie anatomię i fizjologię skóry i nauczyłam się przeprowadzać prawidłowy wywiad przed przystąpieniem do jakichkolwiek zabiegów podologicznych. Po ukończeniu kursu otrzymałam certyfikat, który uprawniał mnie do wykonywania wielu zabiegów podologicznych. Niezwłocznie przystąpiłam do tego, aby móc korzystać z moich nowych umiejętności i po jakimś czasie wykonałam swój pierwszy zabieg podologiczny. Mój pierwszy pacjent był bardzo zadowolony z nowej usługi, a ja cieszyłam się, że mogłam rozszerzyć swoją wiedzę i zdobyć przydatne umiejętności.

Praca w moim salonie dawała mi wiele satysfakcji. Gdy nadarzyła się okazja, aby zdobyć kolejne umiejętności, z zapałem przystąpiłam do ich realizacji. Na nowym kursie poznałam kilka nowych metod, nauczyłam się w praktyczny sposób wykorzystywać moją wiedzę w praktyce, dzięki czemu zwiększyłam zakres usług mojego salonu.