Spokojny sen pod bawełnianym kocykiem

 

Lato to trudny czas dla mam małych dzieci. Kiedy doskwiera pogoda za oknem, czasem trudno zdecydować się w co ubrać dziecko. Zwłaszcza mają z tym problem mamy, które dopiero uczą się nowej roli. Nic w tym dziwnego, ponieważ z jednej strony słyszymy o konieczności trzymania dziecka  w cieple, natomiast z drugiej jesteśmy ostrzegani przed przegrzewaniem maleństwa. Dobre rady także nie są rozwiązaniem problemu. Jest jednak proste rozwiązanie, które sprawi, że maluszek będzie spał spokojnie.

Bawełniany kocyk dla niemowlęcia

kocyki bawełniane dla niemowlątPowszechnie wiadomo, jak ważną kwestią jest zdrowy i spokojny sen dziecka. Często latem, gdy nawet nocą jest jeszcze bardzo ciepło, trudno jest dziecku zasnąć. Nie sprzyja temu także gruba i ciepła pościel. Dlatego lepiej zrobić mały remanent w dziecięcym łóżeczku. Nie chodzi o duże zmiany. Wystarczy schować ciepłe okrycie i włożyć coś lżejszego. Kocyki bawełniane dla niemowląt są dobrym wyborem, zwłaszcza wiosną i latem. Wykonane z materiały przyjaznemu dziecku – bawełny – nie podrażniają delikatnej skóry i są przyjemne w dotyku. Ten przewiewny materiał zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dziecko śpi spokojnie, ponieważ nie jest mu gorąco. Taki lekki kocyk można też umieścić w wózku. Uniwersalny rozmiar sprawia, że może służyć także za matę do dziecięcych zabaw na podłodze. Kocyki występują w wielu kolorach, zarówno pastelowych, jak i tych bardziej żywych. Każda mama wybierze coś odpowiedniego, pasującego do wystroju dziecięcego pokoju.

Czasem wystarczy mała zmiana, żeby osiągnąć duży efekt. Podobnie jest z opieką nad dzieckiem. Warto zadbać o komfort naszych dzieci, wprowadzając małe zmiany zaledwie w obrębie łóżeczka czy wózka. Dziecko, choć nie umie tego wyrazić, z pewnością doceni naszą troskę. Zdrowy sen to w końcu podstawa!