Środek do odkażania sprzetu medycznego – Incidin

Głównym zadaniem należącym do preparatów dezynfekujących jest przeprowadzenie dokładnego odkażenia powierzchni w krótkim czasie. Zwykle sam czas czyszczenia powierzchni zależy od rodzaju drobnoustrojów znajdujących się na niej. Ogromną popularnością ostatnimi czasy cieszą się preparaty o uniwersalnym zastosowaniu, idealnie sprawdzające się w przypadku dezynfekcji zarówno sprzętu medycznego jak i różnego rodzaju powierzchni.

Wybór preparatu do dezynfekcji

incidin 5lRynek oferuje nam bardzo wiele produktów służących do dezynfekcji, jednak niesłabnącą popularnością cieszy się incidin 5l, którego pojemność pozwala na wielorazowe użycie. Preparat ten działa skutecznie na bakterie, grzyby oraz wirusy osłonięte, takie jak HBV, HCV oraz HIV. Ze względu na swoje właściwości jest on stosowany w celu dezynfekcji sprzętu medycznego, aparatury medycznej oraz powierzchni takich jak parapety, szyby, blaty bądź klamki. Z jego pomocą jesteśmy w stanie zdezynfekować wszelkie trudno dostępne miejsca, które dodatkowo odporne są na działanie alkoholi. Jeśli zdecydujemy się na zakup większej pojemności, jak na przykład 5 litrów, warto zaopatrzyć się dodatkowo w mniejszą buteleczkę ze spryskiwaczem. Dzięki niej aplikacja produktu przebiegnie dużo szybciej i sprawniej. Warto wiedzieć, że zaaplikowanego na powierzchnię płynu nie wycieramy ściereczką do sucha. Po spryskaniu jej z odległości około 30 centymetrów pozostawiamy do samoistnego wyschnięcia. Producent zaleca, aby na metr kwadratowy użyć około 40 mililitrów preparatu.

Pamiętajmy, że ze względu na to, że preparat występuje pod postacią płynną, w celu dezynfekcji sprzętu elektrycznego musi on zostać odłączony od sieci. Zaletą preparatu Incidin jest możliwość użycia od razu po otwarciu produktu. Nie musi on być w żaden sposób rozrabiany z dodatkiem innego płynu.