Starsze konie powinny jeść dobrą paszę

Konie to piękne i szlachetne zwierzęta, jak również bardzo wymagające, jeśli chodzi o utrzymanie. Niegdyś były powszechnie wykorzystywane do transportu oraz walki podczas bitew wojennych. Obecnie w większości przypadków hoduje się je głównie dla przyjemności.

Starsze konie potrzebują zdrowej paszy

pasze dla koni starszychZanim wynaleziono pojazdy silnikowe, konie byłe wprost niezbędne i służyły do przemieszczania się na duże odległości. W dzisiejszych czasach są głównie wykorzystywane w celach sportowych i rekreacyjnych. To piękne zwierzęta, z którymi można się zaprzyjaźnić. Wymagają również odpowiedniej opieki oraz warunków. Przede wszystkim konie potrzebują dużo ruchu i przestronnego wybiegu. Należy regularnie dbać o pielęgnacje sierści. Zwierzęta te potrzebują również odpowiedniego pożywienia, które się składa głównie z owsa, siana oraz słomy. Istnieje wiele rodzajów pasz przeznaczonych dla koni różnych ras, w różnym wieku. Pasze dla koni starszych zawierają więcej białka i innych składników. Starsze osobniki mają bowiem szczególne potrzeby, jeśli chodzi o dietę. Z powodu utraty uzębienia mogą mieć także problem z przeżuciem pokarmu.  Wówczas dobrym rozwiązaniem okazuje się pasza podana w formie specjalnych granulatów. Dobrej jakości i odpowiednio zbilansowane pokarmy przeznaczone dla koni pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji i formy. Niepokojącym objawem, który może świadczyć o chorobie, jest nagła utrata masy konia i spadek aktywności. Często jednak pomaga zmiana diety na odpowiednią.

Każdy właściciel konia powinien być w stanie zapewnić mu odpowiednią opiekę i warunki życia. Należy pamiętać o tym, że zwierzęta te wykazują szczególne potrzeby, jeśli chodzi o dietę, ilość ruchu i przestrzeń. Zwłaszcza starzejące się zwierzęta powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki bytu.