Szafki do biur i szkół

 

W wielu miejscach pracy, w przedszkolach, czy lekarskich gabinetach spotykamy się z metalowymi szafkami. Te białe i estetyczne są elementem niemal każdej placówki medycznej. Kojarzą się z porządkiem i podkreślają sterylność pomieszczeń. Kolorowe, metalowe szafki występują najczęściej w szatniach dla maluchów.

Zalety metalowych szafek

szafy metalowePrzede wszystkim metalowe szafki są łatwiejsze w utrzymaniu niż te drewniane. Zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie są narażone na zabrudzenia. Częste korzystanie z nich w placówkach medycznych, czy szkołach, może powodować ich częste zabrudzenia. Zwykle plamy z takich mebli bardzo łatwo usunąć, choćby przy pomocy wilgotnej gąbki. Te z matowym wykończeniem są też bardziej odporne na powstawanie na ich powierzchni śladów odcisków palców, co tym bardziej ułatwia zachowania czystości. Szafy metalowe zwykle występują w wersji zamykanej na klucz – chronią poufne akta, a dzieciom ze starszych klas, używającym ich w szatni, daje możliwość bezpiecznego przechowywania swoich rzeczy. Decydując się na kupno takich mebli dokładnie przeanalizujmy dostępne na rynku opcje. Obecnie możemy porównać ceny wielu producentów w internecie, bez wychodzenia z domu. Pamiętajmy jednak o jakości produktu – jeśli będzie on wykorzystywany przez kilkadziesiąt osób dziennie musi być wytrzymały. Drzwi szafy z cienkiego metalu mogą łatwo się wygiąć, a to może powodować problemy z ich otwieraniem. Jeśli zależy nam na zachowaniu estetycznego i czystego wyglądu sprzętów wybierzmy te, które nie są polerowane na wysoki połysk – taka nawierzchnia łatwiej się brudzi.

Metalowe szafki w przedszkolach i szkołach są też bardzo praktyczne. W deszczowe dni dzieci mogą zostawić w nich przemoczone buty, które nie uszkodzą powierzchni mebla. Potem szafki da się z łatwością wyczyścić. W wypadku drewnianych szafek istnieje ryzyko, że przy kontakcie z wilgocią drewno będzie puchło i pękało.