Szambo plastikowe, kiedy nie ma kanalizacji

Szambo plastikowe

Rozwiązania tańsze w zakupie są zazwyczaj droższe w eksploatacji. Dokładnie tak właśnie jest w wypadku oprowadzania odpadków płynnych z gospodarstw domowych. Najwygodniejszą sytuacją jest, gdy do posesji doprowadzono zbiorową kanalizację.

Szambo plastikowe – najprostsze rozwiązanie

Szambo plastikoweW wypadku jej braku, właścicielowi pozostaje wybór pomiędzy zbudowaniem szamba lub zastosowaniem ekologicznego rozwiązania, jakim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. W pierwszym wypadku warto postawić na szambo plastikowe. Jest dużo lżejsze od betonowego, dzięki czemu zmaleją koszty transportu i montażu. Ten rodzaj zbiornika jest całkowicie szczelny, nie ma wiec ryzyka, że ścieki dostaną się do gleby lub wód powierzchniowych i je zanieczyszczą. Po zapełnieniu szambo należy opróżnić za pomocą samochodu asenizacyjnego. Przyjazd popularnej szambiarki generuje niestety koszty. Drugie rozwiązanie jest droższe w zakupie i budowie, oferuje jednak praktycznie bezawaryjną i bezkosztową eksploatację. Przydomowa oczyszczalnia ścieków, często uzupełniona o separator tłuszczu, zakłada wykorzystanie bakterii gnilnych. Produkując dwutlenek węgla i rozmnażając się, mikroorganizmy rozkładają resztki substancji organicznych.

Dzięki temu zbiornik opuszcza woda oczyszczona w 98%. Jednak ten sposób sprawia, że właściciel nie dokłada do pracy oczyszczalni praktycznie ani grosza, uzyskując ten sam efekt. Dlatego decyzja, który ze sposobów wybrać, należy do właścicieli nieruchomości. Jeżeli interesuje ich globalny koszt inwestycji, wybiorą oczyszczalnię biologiczną.

Jeśli zainteresował Cie temat szamb plastikowych to zajrzyj na stronę: domi-zbiorniki.pl