Szklany dom

daszki szklane

Kiedy budowałam swój wymarzony dom to wiedziałam, że musi być on nowoczesny. Taki tradycyjny dom mi się nie podobał, nawet jak był przytulny. Mogę sobie tak urządzić sypialnię, czyli miejsce odpoczynku, jednak pokój dzienny, kuchnia czy łazienka powinny być inne.

Daszki szklane i inne elementy ze szkła

daszki szklanePrzede wszystkim była dla mnie ważna kuchnia ponieważ dużo gotuję. Wszystkie blaty i szafki musiały być wygodne i praktyczne, żeby można było z nich swobodnie korzystać. Poza tym gdzieś muszę postawić wszystkie roboty kuchenne. Chciałam żeby moja kuchnia była połączona z jadalnią. Nie chciałam jednak, żeby zapach z kuchni przedostawał się do całego domu. Dlatego też wybrałam zabudowy szklane. Dzięki przeszkleniom kuchnia wydaje się otwarta i wszystko przez nią widać, jednak skutecznie zapach zostaje zatrzymany w obrębie kuchni. Obok kuchni znajdowały się metalowe schody na piętro, a także szklane balustrady i daszki szklane. To połączenie zawsze mi się podobało, wcale nie nadawało się tylko do firm. Wybrałam przede wszystkim jasną barwę metalu, więc wszystko do siebie pasowało. Nie były to ciemne, przemysłowe schody fabryczne. Przydały się oczywiście jednak dekoracje. Zawsze lubiłam kwiaty, a w szklanych wazonikach zawsze będą dobrze wyglądały. Nie chciałam jednak przesadzać z tym. Wolałam wybrać coś takiego jak grafika na szkle, która sama w sobie jest bardzo dekoracyjna.

Dwie takie grafiki w zupełności wystarczą jak na dekoracje do jednego pomieszczenia. Do łazienki wybrałam lacobel, czyli też jaki rodzaj szkła. W niebieskim kolorze wygląda to bardzo przyjemnie i przytulnie.