Tapety nie do zdarcia

Przez wiele lat tapety nie kojarzyły nam się pozytywnie, głównie ze względu na ich starą jakość. Dawne tapety zarówno nie prezentowały się jakoś wykwintnie, ale także ich naklejanie było prawdziwą udręką. Dzisiejsze tapety jednak nie mają już nic wspólnego z tymi negatywnymi kwestiami.

Rewelacyjna jakość tapet z włókna szklanego

tapeta z włóknaJeśli zastanawiamy się nad materiałem wykończeniowym do naszych ścian, czy nawet sufitów, wybór może okazać się nie taki prosty, jakby się wydawało. Owszem, dzisiejsze tapety gwarantują nam niesamowite walory estetyczne, lecz każde z nich mają inne zalety, lecz jednym z najbardziej wytrzymałych, niebanalnych oraz ciekawych rodzajów tapet jest tapeta z włókna szklanego. Tę tapetę cechuje przede wszystkim doskonała wytrzymałość oraz trwałość, bowiem są one odporne nie tylko na blaknięcie czy odklejanie się, ale również na wodę! Co oznacza, że tapeta nie stanowi pożywki dla grzybów czy drobnoustrojów. Poza tym odporne są także na kwasy oraz środki dezynfekujące, dzięki czemu możemy je myć większością środków czyszczących bez uszczerbku na ich właściwościach technicznych oraz estetycznych. Tapety z włókna są także odporne na ścieranie oraz uderzanie oraz mogą zostać naklejane na różne powierzchnie takie jak: beton, płyty kartonowo-gipsowe, a nawet drewno. Kolejną istotną kwestią jest fakt, iże ten rodzaj tapet jest nietoksyczny, oraz niepalny. Dzięki swoim możliwościom tapeta doskonale nadaje się nie tylko do naszych domów, ale również budynków użyteczności publicznej.

Tapety z włókna szklanego raz naklejone potrafią posłużyć nawet do 30 lat. Dzięki ich rewelacyjnej odporności na wodę, mogą również zostać zastosowane do łazienki i nadać jej zupełnie nowego, oryginalnego wyrazu. Szczególnie cienkie odmiany tapet możemy także położyć na suficie, co jest rewelacyjnym rozwiązaniem w przypadku pękających stropach.