Taśmy do odzieży

Nieraz zdarza się, że nasze ubrania np. podczas prania rozciągają się. Spodnie dresowe potrzebują taśmy, którą moglibyśmy wszyć w pas, tak by z nas nie spadały, w ulubionej bluzie jesteśmy zmuszeni naprawić ściągacze. Jakich materiałów użyć, aby naprawić naszą odzież? Służą do tego specjalne gumy odzieżowe.

Popularne gumy odzieżowe

guma tkanaKiedy nie lubimy bawić się w naprawianie naszej garderoby, dobrze jest wiedzieć na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy ubrania. Jeżeli chodzi o odzież sportową, spodnie, spódnice itd, w większości te rzeczy posiadają wszyte gumki. Warto wiedzieć jakiego rodzaju one są, by wybrać te lepsze, które nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Popularną taśmą odzieżową jest guma tkana, która ma swoje zastosowanie w przemyśle odzieżowym. Tego typu taśma może pełnić rolę dekoracyjną, wzmacniającą lub być wykorzystywana jako nietypowe wykończenie. Ponadto atutem takich taśm elastycznych jest to, że są one bardzo zwarte i mniej rozciągliwe niż inne rodzaje gum odzieżowych. Wspomniany produkt, jakim jest guma tkana jest również stosowana w obuwiu oraz znajduje zastosowanie w obszyciach mebli i różnorakich pokrowców. Taka guma znacznie ułatwia życie. Producenci elastycznych tasiemek oferują je w różnych barwach, szerokościach i różnorakich długościach. Jeżeli chcemy możemy zakupić całą, parometrową rolkę takiej gumy, ale jeżeli mamy potrzebę zakupienia parunastu centymetrów, także nie powinno to stanowić problemu. W każdej pasmanterii powinniśmy móc znaleźć taśmę elastyczną, jaką jest guma tkana, która za bardzo się nie rozciągnie.

Przy pomocy tasiemek odzieżowych możemy uszyć oraz naprawić to co tylko chcemy. Atutem gum tkanych jest to, że szybko wracają do swoich pierwotnych rozmiarów i nie spowodują “rozwleczenia” materiału. Dzięki nim zrealizujemy zaplanowany przez nas projekt spódniczki i każdej rzeczy, która powinna posiadać taką taśmę.