Trwałe i solidne płoty betonowe

Przeciętne ogrodzenie podlega naporom dużej siły fizycznej zarówno w sytuacjach codziennych, jak i w sytuacjach wyjątkowych. Nawet niewielka ilość wiatru może spowodować poluzowanie fragmentów ogrodzenia, podczas gdy duże burze lub przypadkowe uderzenia mogą usunąć słupki ogrodzenia z ziemi.

Łatwy montaż płotów betonowych

płoty betonowePłoty i słupy są również podatne na uszkodzenia przez wandali, a nawet wypadki samochodowe. Podczas gdy wielu producentów polega na drewnianym lub metalowym ogrodzeniu, betonowe słupki ogrodzeniowe oferują znacznie wyższy poziom wytrzymałości. Podczas gdy płoty drewniane i stalowe wymagają przy montażu wkrętów lub innych elementów złącznych, to w przypadków betonowego ogrodzenia wykorzystuje się system rowków. W słupkach znajdują się szczeliny, do której mocowane jest przęsło posiadającą specjalnie wykonana szynę. Ponieważ płoty betonowe systemy nie wymagają zastosowania metalowych urządzeń mocujących, nie są podatne na utlenianie lub korozję. Wymagana jest bardzo niewielka konserwacja, są one szybkie i łatwe w instalacji nawet dla osoby, która się tym nie zajmuje na co dzień.  Jedną z głównych zalet zastosowania płotów betonowych jest ich wysoki stopień odporności na działanie siły fizycznej oraz warunków atmosferycznych.  Beton jest naturalnie odporny na wilgoć powodującą gnicie i pleśń, która może uszkadzać drewno, jak również powodować korozję metalu.  Podczas gdy płoty z tego materiału wielu osobom kojarzą się z zimnym betonem, odcieniami szarości, to w rzeczywistości producenci oferują oferuje szeroką gamę opcji wykończeniowych spełniających wszelkie kryteria projektowe.

Nowoczesne, betonowe płoty mogą być stemplowane lub grawerowane, aby tworzyć skomplikowane wzory lub tekstury. Płoty betonowe Płoty te są często konstruowane w taki sposób, aby, aby przypominały cegłę, kamień naturalny lub drewno. Wielu producentów oferuje szeroką gamę kolorów i stylów.