Uroczy pierścionek z bursztynem

Uwielbiam wyjazdy nad morze. Czasami wystarczy mi tam parę godzin, nawet bez nocowania, żeby móc naładować akumulatory. Jak mam tylko trochę wolnego, to za każdym razem jeżdżę nad nasze wspaniałe morze. Mówią, że inne morza są lepsze, nieprawda, nasze ma w sobie najwięcej uroku.

Piękne pierścionki zdobione bursztynami

elegancki srebrny pierścionek z bursztynem - cenaOczywiście na każdym wyjeździe musi być też czas na drobne zakupy. Jakby to było nic sobie nie przywieźć z podróży. Lubię odwiedzać miejscowe sklepiki i stragany z różnościami. Jako, że jestem fanką biżuterii, od razu zauważyłam stoisko z błyskotkami. Oglądałam piękne rękodzieła i najbardziej spodobał mi się elegancki srebrny pierścionek z bursztynem – cena wcale nie była wysoka jak za coś tak pięknego. Bałam się tylko, że nie będzie mojego rozmiaru. Zawsze jak mierzyłam pierścionki to wszystkie były na mnie za duże, bo miałam palce. Tego wzoru który chciałam były dwa rozmiary i o dziwo jeden z nich akurat na mnie pasował jakby go na mnie zrobili. Piękne oczko bursztynu było w jasnym odcieniu. Są jeszcze bursztyny mocno brązowe i podobno ich kolor świadczy o zasoleniu morza, przy którym się wytwarzał. Bursztyny to piękne kamienie i wiele osób wierzy nawet do tej pory w ich magiczne moce. Podobno chronią przed chorobami. Nie wiem ile w tym jest prawdy, bo niby w każdej plotce czy legendzie jakaś odrobina rzeczywistości jest, ale nie zajmowałam się tym. Założyłam pierścionek na palec i ruszyłam na dalszy morski spacer.

Gdy przyjechałam do domu, koleżanki oniemiały jak zobaczyły mój piękny pierścień. Myślały, że to jakiś zaręczynowy. To prawda, prezentował się wyjątkowo dobrze i z powodzeniem mógłby być przyjęty jako pierścionek wręczony kobiecie w dniu oświadczyn. Mam nadzieję, że będzie mi długo służył i że go nigdzie nie zgubię.