Urządzamy salon. Czyli jakie meble wybrać?

Salon i kuchnia są to dwa pomieszczenia, z których najczęściej korzystamy. Zarówno salon, jak i kuchnia powinny być praktycznie zagospodarowane oraz ciekawie urządzone. Aranżacja wnętrz jest tematem, który często przeplata się na portalach zajmujących się urządzaniem. Dlatego aby być na bieżąco warto poszukać inspiracji w Internecie. Ciekawym pomysłem są także wycieczki do salonów meblowych, które zarówno w katalogach, jak i w swoich sklepach prezentują przykładowe zaaranżowanie swoich mebli z wykorzystaniem wielu ciekawych dodatków.
meble drewnianePo pierwsze salon powinien być funkcjonalny. Zależy, czy mamy do dyspozycji 40 czy tylko 18 metrów kwadratowych. Ważne także, czy salon jest połączony z kuchnią czy jest samodzielnym pomieszczeniem. Jeżeli jest połączony z kuchnią często musi pełnić także funkcję jadalnie. Warto wtedy zainwestować w solidne meble z drewna, które w połączeniu z drewnianą kuchnią będą komponować się w piękną całość. Idealnym dodatkiem do salonu, jako miejsca wielofunkcyjnego, będzie kącik przeznaczony do wypoczynku, jakim jest czytanie książki czy oglądanie telewizji. Aby koncepcja mebli z drewna była spójna warto kupić stolik kawowy lub ławę z drewna. Inwestycja w meble z litego drewna jest bardzo dobrą inwestycją. Są to meble, które pięknie wyglądają, są solidne, wytrzymałe a przede wszytki ponadczasowe. W zależności od pory roku nasze meble z drewna możemy uzupełnić o naturalne dodatki, jak len, bawełna czy kamień. W przypadku samodzielnego salonu nie musimy kupować stołu z krzesłami (mając na uwadze, że w kuchni jest miejsce przeznaczone do wspólnego spożywania posiłku). Możemy zaaranżować salon na miejsce wypoczynku lub towarzyskich spotkań. Wystarczy duża kanapa, komoda, wisząca szafka i stolik kawowy lub ława drewniana.Decydując się na meble z płyty wiórowej nie otrzymamy aż takiego efektu, jak w przypadku mebli z drewna. Także ich jakość i wykonanie mogą pozostawiać wiele do życzenia.

Urządzając wnętrze, jakim jest salon czy kuchnia, warto zainwestować większe fundusze. Meble z drewna, które są droższe od mebli z płyty wiórowej, nie tylko lepiej się prezentują ale także dłużej nam służą i nie ulegają tak szybko uszkodzeniom, jak ich tańsza wersja.

Dodaj komentarz