Urządzenia w profesjonalnej kuchni

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób i za pomocą jakich urządzeń gotują kucharze w restauracjach, barach mlecznych czy stołówkach, która musi napełnić kilkaset talerzy? Każda profesjonalna kuchnia, która obsługuje dużą ilość gości musi być wyposażona w niezbędny sprzęt. Dzięki nim praca jest wykonana szybciej i dokładniej. 

Kotły warzelne – niezbędne w kuchni restauracyjnej

kocioł warzelny z mieszadłemGdyby kucharze gotowali dania w standardowych garnkach, miejsce w barze mlecznym musielibyśmy rezerwować na tydzień przed planowanym posiłkiem. Dzięki takim urządzeniom jak kocioł warzelny z mieszadłem praca kucharzy idzie szybko, sprawnie i dokładnie. Jest on niezbędny w każdej większej kuchni. Świetnie nadaje się do gotowania ziemniaków, sosów, zup i dań półpłynnych, np. bigosu, fasolki po bretońsku. Na rynku dostaniemy różne wielkości kotłów, oraz z mieszadłem lub bez. Dzięki mieszadle personel kuchni nie musi się martwić o regularne mieszanie dań. Likwiduje także ryzyko przypalenia potraw, oraz przywierania do ścian kotła. Jest zasilany elektrycznie i przeważnie medium grzewczym jest para wodna. Większość z nich jest wyposażonych w ciśnieniomierze, kran i odpływ, który znajduje się w dole kotła. Jest bardzo prosty w obsłudze. Jak więc wygląda gotowanie w nim? Wrzucamy np. ziemniaki, zalewamy je wodą z kranu, który znajduje się w górnej części kotła, ustawiamy temperaturę, uzupełniamy ewentualny zbiornik na wodę, z której wytwarzana jest para wodna i zamykamy klapę. To wszystko. Proste prawda? Za jednym zamachem można ugotować nawet 60 kg ziemniaków. Dodatkowo taki kocioł wyposażony jest w alarm, który informuje o małej ilości wody w zbiorniku, co zapobiega awarii. 

Funkcjonowanie całej kuchni i jego personelu jest bardzo ważne dla przedsiębiorstw gastronomicznych. Goście bywają bardzo wymagający, a szybkość realizacji zamówienia będzie z pewnością przez nich doceniona. Żeby była ona zachowana, odpowiednie wyposażenie jest niezbędne. To nie tylko kotły, ale również roboty wielofunkcyjne, duże patelnie elektryczne i wiele, wiele innych maszyn, których nie posiadamy w domu.