Uszczelnione maski ochronne

Praca w zamkniętym warsztacie nie należała do przyjemnych, a biorąc pod uwagę nie tylko poziom zapylenia podczas samej pracy, ale również opary lakieru, stawała się ona również niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego też, korzystanie z odpowiednich środków bezpieczeństwa było absolutną koniecznością do której zastosować się musieli wszyscy pracownicy.

Zamknięta maska robocza

maski pełnotwarzowePoczątkowo używaliśmy półmasek i okularów ochronnych, jednak same okulary nie dawały wystarczającej ochrony, bo podczas gdy chroniły oczy przed uderzeniami opiłków, to jednak w żaden sposób nie powstrzymywały pyłu, często uniemożliwiając spokojną pracę. Najlepszym rozwiązaniem były więc maski pełnotwarzowe z całkowitym uszczelnieniem, oraz filtrami substancji szkodliwych. Spośród różnych modeli będących w sprzedaży, do naszych potrzeb najlepiej nadawały się maski z atestem strażackim, wyposażone w filtry powietrza chroniące użytkownika zarówno przed pyłem jak i oparami powstałymi podczas pracy z niebezpiecznymi chemikaliami, często używanymi w zakładzie. Dodatkowo, szyba ochronna, wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego, chroniła nie tylko oczy, ale również niemal całą twarz, a przy tym nie ograniczała pola widzenia, będąc bardzo wygodnym elementem ubioru ochronnego w pracy. Większość masek miała uniwersalny rozmiar, jednak do potrzeb pracownika można było regulować długość pasków w taki sposób, by jak najlepiej przylegały do głowy a tym samym zapewniały najlepszą możliwą ochronę.

Wyekwipowanie całej załogi w maski ochronne nie było wcale drogą inwestycją, zwłaszcza porównując koszt do ceny półmasek i okularów, które osobno były tańsze, jednak w połączeniu kosztowały o wiele więcej. Dzięki temu prace szły sprawnie i bez jakichkolwiek obaw o wypadki na stanowiskach.