Używane panele fotowoltaiczne

panele fotowoltaiczne

Czy zakup używanych paneli fotowoltaicznych to rozsądny wybór? Odpowiedź wydaje się oczywista, ale na początek warto zacząć od stwierdzenie, że nabywanie elementów instalacji fotowoltaicznej stanowi inwestycje o charakterze długookresowym.

Panele fotowoltaiczne powinny mieć gwarancję

panele fotowoltaiczneW związku z tym musimy pamiętać o tym, że kupując moduły fotowoltaiczne musimy mieć w perspektywie wiele lat użytkowania. Bez względu na pozostałe okoliczności musimy pamiętać o tym, aby ogniwa fotowoltaiczne kupowane przez nas były objęte długim okresem gwarancyjnym. Im dłużej nasze moduły fotowoltaiczne będą objęte gwarancją, tym większe prawdopodobieństwo, że cała inwestycja będzie dla nas opłacalna. Jeżeli natomiast kupimy używane panele fotowoltaiczne be obowiązującej gwarancji technicznej to niestety może okazać się, że ulegną one awarii w dosyć krótkiej perspektywie czasowej, a konieczność ich wymiany i zakupu nowych sprawi, że cała inwestycja będzie z naszego punktu widzenia nieopłacalna ekonomicznie. Oczywiście możemy natrafić na oferty, w których znajdują się używane moduły fotowoltaiczne objęte jeszcze gwarancją, ale zazwyczaj kończy się ona dosyć szybko. Nawet jeżeli kupimy używane ogniwa fotowoltaiczne z gwarancją to nie mamy pewności ile w rzeczywistości wytrzyma takie urządzenie. Wiadomo, że nie wszędzie jest dostęp do fotowoltaiki w umiarkowanej cenie. W dużych miastach jak Szczecin nie powinno być z tym większego problemu, ale w mniejszych miejscowościach jesteśmy zdani na konieczność zakupu paneli fotowoltaicznych przez internet. Możemy również odwiedzić większą miejscowość i zapoznać się z tamtejszymi ofertami, a przekłada się to na dodatkowe koszty.

Warto pamiętać o tym, że używane moduły fotowoltaiczne to spore ryzyko. Lepiej wydać trochę więcej na nowe elementy, które zapewnią nam znacznie dłuższy okres bezawaryjnego funkcjonowania.

Panele fotowoltaiczne sprzedaje firma Ozeris