Waga najazdowa dla pojazdów

Waga najazdowa to urządzenie, zdolne obsługiwać tzw. “wielkie gabaryty”, czyli może ważyć towar na pojazdach, łącznie z nimi samymi. Ale takie wagi nie tylko mogą ważyć samochody łącznie z towarem. Mogą one być także wykorzystywane w wielkich hurtowniach i ważyć towar, który jest transportowany na wózkach widłowych.

Polecany zakup wytrzymałych wag najazdowych

wytrzymałe wagi najazdoweKażda firma trudniąca się handlem i posiadająca swoje sklepy, czy hurtownie, powinna zaopatrzyć się w wytrzymałe wagi najazdowe, które znacznie ułatwią pracę ludziom zatrudnionym w takich przedsiębiorstwach. Istnieją różnego rodzaju wagi najazdowe. Jeśli chodzi o wagi przeznaczone dla samochodów, mogą to być urządzenia prefabrykowane, stalowe, czy stalowo – betonowe. Istnieją także wagi najazdowe mobilne, przeznaczone do ważenia samochodów osobowych, małych samochodów ciężarowych, ciągników. Ogólnie wszystkich pojazdów do 30 ton. Są one bardzo przydatne np. w magazynach – w strefie przyjęcia i wydawania towarów. Np. ktoś przyjedzie małym samochodem ciężarowym i chce zakupić pewną ilość towarów. Ładuje to na samochód i jedzie na małą, mobilną wagę, którą można ustawić wszędzie, byle była to powierzchnia równa i stabilna. Czyli np. na powierzchni betonowej, brukowej (kostce), czy nawet asfaltowej. Montuje się ją szybko i równie szybko można ją zdemontować. Nie jest to waga montowana na stałe. Długość takiej wago może wynosić około 15 metrów i jest ona pokryta blachą ryflowaną, co daje jej dodatkowo estetyczny wygląd.

Wagi najazdowe są niezmiernie potrzebne wszędzie tam, gdzie co dzień “przerzuca się” tony różnorodnych towarów. Takie towary często trzeba ważyć, aby wyeliminować ewentualne straty. Przy tak duże ilości towarów, są możliwe pomyłki, dlatego trzeba to kontrolować.