Wakacje w Kudowie Zdrój

Kudowa

W zeszłe wakacje wybierałam się na urlop do Czech. Zawsze chciałam odwiedzić ten kraj. Lubiłam czeska kuchnię, szczególnie knedliki, zaczęłam się nawet uczyć tego języka. Jednak nigdy nie było mi po drodze do Czech. Mieszkam po drugiej stronie Polski, więc nie miałam tam blisko. W końcu jednak zaplanowałam sobie wycieczkę do Czech.

Kudowa Zdrój – najlepsza baza wypadowa do Czech

KudowaSzczególnie interesowała mnie Praga, czyli stolica. Wiedziałam, że oznaczę tam wiele pięknych zabytków architektury, a przy okazji będę miała okazję sprawdzić, na jakim poziomie jest mój czeski. Zdecydowałam się jednak zatrzymać nie w Czechach, a w Kudowie Zdrój. Wolałam dla pewności zatrzymać się po naszej stronie granicy, żeby mieć pewność, że nic mnie nie zaskoczy. Sprawdzając ceny apartamentów na wynajem zauważyłam, że są porównywalne, a bez problemy przedostanę się na drugą stronę granicy. Zatem Kudowa Zdrój. Spakowałam swoje rzeczy i ruszyłam w trasę. Była to daleka droga, więc byłam bardzo zmęczona po niej, ale cieszyłam się, że zobaczę Kudowę i Czechy. Pierwszego dnia zaplanowałam sobie zwiedzanie okolicy. Byłam w Parku Zdrojowym, w centrum Kudowy, przeszłam się parkami i zaliczyłam niewielki szczyt. Następnego dnia jeszcze pochodziłam sobie trochę po górach, ale Kudowa to nie był cel mojej podróży.

Ruszyłam więc do Pragi. Była taka piękna, jak myślałam, ze będzie. Jeden dzień to za mało, żeby ją zwiedzić. Jeszcze trzy razy tam jechałam i nadal wszystkiego nie zobaczyłam. To an pewno była udana podróż i chętnie tam wrócę, tym razem po stronie czeskiej.