Wkręty do konstrukcji drewnianych

Około miesiąc przed rozpoczęciem wakacji dzieci poprosiły mnie o wybudowanie domku na drzewie, a z racji iż lubię takie wyzwania postanowiłem spróbować swoich sił i podjąć się tego zadania. Zrobiłem tylko małe rozpoznanie jakie rzeczy mi będą potrzebne aby cała konstrukcja była wytrzymała oraz bezpieczna.

Wkręty niezbędne aby wybudować domek na drzewie 

trwałe wkręty konstrukcyjne do drewnaZ racji iż miał to być domek na drzewie deski z których zbudowany miał być dom musiały być wodoodporne inaczej podczas deszczów lub opadów śniegu drewno mogłoby rozmięknąć a cała konstrukcja ulec zawaleniu. Innym równie ważnym elementem były trwałe wkręty konstrukcyjne do drewna, których zadaniem było usztywnienie całej konstrukcji oraz trwałe połączenie wszystkich elementów. Wkręty tego typu znacznie różnią się od standardowych wkrętów. Posiadają nietypowy szpic, który zapobiega rozłupywaniu się drewna. Gwint jest wyprofilowany w taki sposób aby wkręcanie go odbyło się maksymalnie szybko. W momencie w którym kończy się gwint wkręty takie posiadają specjalny trzpień który dociąga do siebie wkręcane elementy. Łeb wkręta posiada zespoloną podkładkę która zapobiega wkręceniu całego wkrętu w drewno. Używanie takich wkrętów jest bardzo proste i nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zwykła standardowa akumulatorowa wkrętarka która jest podstawowym narzędziem w prawie każdym domu. Występują w bardzo wielu rozmiarach. Aby je poprawnie wkręcić najczęściej potrzebna jest końcówka typu torx. Zaleca się kupowanie wkrętów sprawdzonych producentów gwarantujących dobrą jakość oraz wytrzymałość. 

Reasumując decydując się na jakąkolwiek budowę konstrukcji drewnianych nie możemy zapomnieć o zakupie specjalnych wkrętów do drewna. W moim przypadku całą budowa domku na drzewie trwałą by dużo dłużej gdy nie takie wkręty. Można je kupić w każdym sklepie budowlanym. To na nich opiera się np ciężar pokrycia całego dachu.