Wybieramy zabawki dla naszych pociech

 

Pierwsze lata życia dziecka są kluczowe dla jego ogólnego rozwoju. Maluch powinien mieć możliwość do aktywności w różnych dziedzinach życia. Ważna jest nie tylko sprawność intelektualna, ale też motoryczna a także inteligencja emocjonalna. Zabawa jest najlepszym sposobem na to, aby dziecko uczyło się życia i tego, jak ma się w nim w dorosłym życiu odnaleźć. Ważne jest więc to, jakie zabawki wybieramy dla naszych pociech.

Zabawki rozwijające nasze dzieci

zabawki interaktywne dla dziewczynekMówi się, że to, kim jesteśmy, kształtowane jest do szóstego roku życia. Jest w tym sporo prawdy. Większości zachowań uczymy się w trzech pierwszych latach naszej egzystencji. Nauka jest u dzieci zdefiniowana przez zabawę. Ważne jest to, aby zapewnić maluchom możliwość rozwoju na różnych płaszczyznach. Dlatego my, jako rodzice, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, jakimi zabawkami otaczają się nasze pociechy. Warto je mocno urozmaicać. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się zabawki interaktywne dla dziewczynek i chłopców, które kładą nacisk na rozwój na różnych płaszczyznach. Mamy więc, na przykład, lalki, które płaczą i śmieją się jak prawdziwe niemowlęta. To uczy dzieci empatii i zwracania uwagi na uczucia innych. Mamy też samochody, które uczą słownictwa, liczenia. Są też wreszcie komputerki, które uczą piosenek i obcych języków. Takie zabawki są doskonałym urozmaiceniem w codziennej zabawie. Należy jednak pamiętać o tym, że żaden elektroniczny wynalazek nie zastąpi interakcji z drugą osobą.

Każdy wie, że małe dzieci są gąbkami chłonącymi wszystko, co się dzieje dookoła nich. Z tego względu na to każdy rodzic powinien zwrócić szczególną uwagę na to, jak rozwija się jego dziecko. Najwięcej dzieci uczą się poprzez zabawę. Zabawki odgrywają więc kluczową rolę z ich rozwoju. Warto więc je urozmaicać.