Wybór odpowiedniego koloru listwy przypodłogwej

Podczas budowy domu wiele osób zasięga rady profesjonalnych dekoratorów. Praca wykończeniowa, taka jak dobieranie koloru fug do kafelek czy listw przypodłogowych, może okazać się niełatwa i zły wybór może zepsuć cały efekt. Byłam przekonana, że tak właśnie skończy się to u mojego kolegi, który właśnie zajmował się pracą wykończeniową w swoim nowym mieszkaniu. 

O białych listwach przypodłogowych, czyli wielkie szaleństwo 

listwy przypodłogowe białeGdy napracowaliśmy się przy pilnowaniu realizacji projektów naszego nowego lokum, często na końcu nie mamy już siły na działanie, najchętniej oddalibyśmy możliwość decyzji naszemu projektantowi. Tak jednak nie było w przypadku mojego kolegi. Otóż przeciwnie, pokłócił się on z projektantem, który odradzał mu wykonanie jego pomysłu. Marek zawsze lubił ekstrawagancję, wymarzył więc sobie przedpokój w kolorach szachownicy a do tego listwy przypodłogowe białe, które wyszukał na stronie znanego projektanta. Są one niezwykle modne w tym sezonie i błyskawicznie wykupowane przez zainteresowanych. Cechują się unikatowym kształtem i lekko błyszczącą powierzchnią. W odróżnieniu od listw klasycznych, pośrodku, występuje delikatne wgłębienie, sprawiające wrażenie jak gdyby się zginały, co doskonale sprawdzi się w przypadku osób lubiących niekonwencjonalne rozwiązania. Do kolorów ścian, paneli czy kafli podłogowych, można dopasować listwę o odpowiednim odcieniu bieli. Ich kształt jest unikatowy i sprawi, że mieszkanie nabierze oryginalnego stylu. Sprawdzą się równie dobrze w łazience, kuchni, salonie czy też pokoju dziecięcym. W przypadku Marka, który postanowił utworzyć z nich oryginalne wykończenie swojego przedpokoju, spełniły jego oczekiwania i zrobiły dobre wrażenie na gościach. 

Szachownica w kolorze biało-czarnym, którą mój kolega zafundował sobie wbrew radom projektanta, była strzałem w dziesiątkę a listwy przypodłogowe w odcieniu białym, świetnie pasowały do kafli podłogowych. Sprawdziły się jako oryginalny produkt w nowoczesnym mieszkaniu Marka, jednak po wrażeniu, jakie na mnie zrobiły, mogę powiedzieć, że nadałyby uroku również klasycznym wnętrzom.