Wyjazd zarobkowy i nauka języka

angielski przez skype

Roksana nigdy nie przypuszczała, że to ją spotka. Uważała się za wielką patriotkę i zawsze niechętnie patrzyła na zarobkowych imigrantów. To dotyczyło również jej rodaków. Uważała, że Polacy wyjeżdżający do Anglii to leniwe osoby, które liczą tylko na zasiłki.

Wiele osób decyduje się na wyjazd zarobkowy – jednak warto nauczyć się wcześniej angielskiego

angielski przez skypeNiestety jej sytuacja życiowa bardzo się ostatnimi czasy skomplikowała. Po rozwodzie z mężem została bez żadnego majątku a jej dotychczasowa praca nie dawała jej szans na normalne życie. Wypłaty ledwo starczało na czynsz i opłaty a co dopiero mówić o innych potrzebach. Roksana była zmuszona uciekać. Koleżanka z liceum mieszkała od lat w Anglii i zgodziła się jej pomóc. Roksanę na początku czekała nauka angielskiego. Nigdy nie przywiązywała wagi do języków obcych. Pytana o kiepskie oceny w szkole odpowiadała butnie, że jest Polką i będzie mówić po polsku. Teraz kiedy sobie to przypomina czerwienieje ze wstydu. Roksana już pierwszego dnia w Anglii poszła do pracy. Starała się nie przejmować tym, że nie rozumie co się wokół niej mówi ale bardzo ją to męczyło. Koleżanka zaproponowała jej naukę przez internet. Sama z niej korzystała i była bardzo zadowolona z efektów. Faktycznie angielski przez skype był bardzo skuteczny. Do tego oszczędzała czas i pieniądze na dojazdy. W przeciągu kilku tygodni podszkoliła angielski na tyle dobrze, żeby nie czuć się już jak kompletna idiotka w towarzystwie.

Przez kilka kolejnych lat ciągle marzyła jeszcze, że wróci kiedyś do rodzinnego kraju. Po sześciu latach przyzwyczaiła się jednak do życia w Wielkiej Brytanii do tego stopnia, że odwiedzając rodzinę w Polsce czuła się nieswojo.