Wyłącznik krańcowy, przycisk bezpieczeństwa i inne zabezpieczenia

wyłącznik krańcowy

Bezpieczeństwo w firmie, to temat obszerny. Jednak większość osób, z którymi bylibyśmy w stanie o tym porozmawiać jako bezpieczeństwo w firmie uznają takie zagadnienia jak bezpieczeństwo informacji w firmie, ale i o bezpieczeństwo sprzętu użytkowego.

Bezpieczeństwo w firmie i wyłącznik krańcowy

wyłącznik krańcowyMożna też uznać, że w tej dziedzinie mieszczą się takie szczegóły jak bezpieczeństwo pracownika idącego holem, gdzie podłoga jest śliska jak lód. Jednak często pracodawcy zapominają o niebezpieczeństwie które ciągle czyha na ludzi, wszędzie. Jest to energia elektryczna. Energia ta jest bardzo niebezpieczna, ponieważ w sumie nie widać jej. Jak więc się zabezpieczyć przed nią? Najprościej wszędzie dostosować poziom bezpieczeństwa kontaktów, włączników itd. Jednak poza tym, można zrobić jeszcze kilka innych manewrów ochronnych. Po pierwsze. Wyłącznik krańcowy można tak zmodyfikować, żeby był oparty o przekładnik prądowy, przez co będzie można sterować nim przy dużo niższym napięciu. Innym przydatnym urządzeniem w budynku firmy oczywiście jest przycisk bezpieczeństwa, który odcina zasilanie w całym budynku, jeżeli ktoś oczywiście go użyje.
Co więcej mamy wyłączniki kompaktowe, które są również bardzo dobrym zabezpieczeniem przed porażeniem prądem elektrycznym. Wiadomo, że zabezpieczenia są różne, można również sterować energią bezdotykowo. Łącząc choćby styczniki z modułem – dajmy na to arduino, gdzie poprzez implementację odpowiednich bibliotek i podłączeniu tego do sieci, jesteśmy w stanie sterować kontaktami i włącznikami nawet z poziomu telefonu! Jest to naprawdę duże udogodnienie, jednak nie wiedzieć czemu, jest to rzadko stosowane rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa. Oczywiście, jest to bezpieczeństwo pracowników biurowych. W przypadku pracowników budowy itp. to jednak wygląda trochę inaczej.

Jednak o tym zamierzam opowiedzieć innym razem, chociaż ogólnie rzecz biorąc jest bardzo dużo podobieństw, które są po prostu ogólnie przyjętymi zasadami zachowania bezpieczeństwa. Jednak apeluję do pracodawców, żeby bez względu na firmę, jaką prowadzicie, zadbajcie o bezpieczeństwo, ludzi, którzy dla was pracują.

Więcej o wyłącznikach krańcowych znajdziesz na http://kontratech.com/91-wylaczniki-krancowe