Wymogi socjalne – woda dla pracowników

woda dla pracowników

Idąc do pracy nie każdy z pracowników zna swoje prawa, za to obowiązki są nam bardzo dokładnie przedstawiane. Co zrobić, by zmienić obecny stan rzeczy? Przede wszystkim należałoby rozpocząć edukację samemu nie licząc na to, że ktoś zrobi to za nas i wszystko przedstawi.

Woda dla pracowników jest niezbędna

woda dla pracownikówJako, że lato puka do naszych drzwi coraz głośniej powinniśmy poznać nasze prawa w stosunku do pracy w gorączce. Upały nie są przyjemne dla nikogo, więc i praca w nich jest straszną męczarnią. Firmy, które sprzedają bądź dzierżawią dystrybutory wody zaczynają już na ostro reklamę swoich przedsiębiorstw. Oferta takich firm jest bardzo szeroka, bo to nie tylko woda do biura, ale także soki w butelkach o pojemności około pięciu litrów, które można zalać wodą co sprawi, że powstanie nam słodki napój. Skoro już wszyscy wiedzą, że woda dla pracowników jest niezbędna w większości firm zostaje kwestia ile tej wody powinno być. Odpowiedź jest bardzo prosta- dokładnie tyle ile jest potrzeba. Pracodawca jest zobowiązany zagwarantować pracownikowi tyle wody ile tylko potrzeba, Im większe przedsiębiorstwo tym tej wody powinno być więcej. Jeżeli pracownik pracuje w temperaturze dwudziestu pięciu stopni na zewnątrz lub dwudziestu ośmiu w budynku woda powinna być dodatkowo chłodzona. Pracodawca ma zakaz wydzielania pracownikowi wody.

Wszelkie negatywne przypadki niestosownych działań pracodawców należy zgłaszać do stosownego organu. Woda dla firm, która sprzedawana jest w dużych butelkach nie jest tak droga, żeby przedsiębiorca nie mógł jej zagwarantować.