Wystrój wnętrza za pomocą naturalnych materiałów

Wydaje się, że wielu latach panowania plastiku do łask w aranżacji wnętrz wracają naturalne materiały. Drewno, len czy wiklina to dopiero początek listy materiałów, z których produkowane są obecnie akcesoria do wnętrz, którymi producenci jak co roku zasypują nas przy każdej możliwej okazji. Po wielu latach wraca nieco zapomniana, choć piękna i trwała tkanina, czyli len.

Naturalne materiały do wystroju wnętrza

Dodatki do wnętrzPomimo, że niektórzy wciąż się go boją, tłumacząc się tym, że jest szorstki i niepraktyczny, to lniani producenci udowadniają im, że odpowiednie wykończenie tej wspaniałej tkaniny powoduje, że staje się ona miękka i przyjemna w dotyku z czasem nabierając szlachetności, a dzięki swojej niebywałej trwałości mogą służyć nam przez wiele lat. Warto też wspomnieć o tym, że jest to niezwykłe połączenie nowoczesności z tradycyjnym rzemiosłem i dbałością o środowisko. Drewno to materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody, głównie z tego powodu, że jest to materiał prawie idealny. Jest wytrzymałe, może być wyginane, cięte, szlifowane, malowane, barwione, polerowane, lakierowane czy łączone z innymi materiałami. Drewniane meble takie jak stoły, krzesła i panele oraz dodatki do wnętrz potrafią ocieplić każde nawet najbardziej surowe wnętrze. Wracają również do łask akcesoria dekoracyjne i ozdoby świąteczne wykonane z wikliny i ratanu. Przez wiele lat te dostępne w polskich sklepach przez swoje skomplikowanie i udziwnione formy bardziej straszyły niż zachęcały do zakupu, ale napływ nowej fali tych dekoracji jak dekoracje wnętrz, stworzonych przez rzemieślników z Indonezji i Wietnamu w połączeniu z modną kolorystyką prezentują te materiały w całkiem nowym świetle. Ciekawym sposobem nadania kolorytu naszym wnętrzom i zapewnienia odrobiny zieleni są zielone ściany, a jeśli nie chcemy mieć całej ściany możemy pokusić się o zielone obrazy. Florama to biała, lśniąca rama, której żywy obraz tworzą świeże zioła na przykład mięta, oregano, tymianek czy bazylia.

We wnętrzu zamontowane są zwykle proste systemy nawadniania, które za pomocą czerwonej diody sygnalizują kiedy należy dolać wodę. Tak przechowywane zioła potrafią na długo zachować swoją świeżość i pięknie pachną.