Zabezpieczanie ładunków łańcuchowymi odciągami

Podczas transportu wartościowego i jednocześnie ciężkiego ładunku chcemy, aby dotarł nam on nienaruszony do miejsca docelowego. Trzeba wtedy zachować wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby towar był bezpieczny, a jego transport był szybki, bez żadnych przestojów. Jest to idealne miejsce na różnego rodzaju odciągi oraz pasy, które pomogą nam w prawidłowym mocowaniu konstrukcji.

Ciężkie towary transportowane odciągami

Odciągi łańcuchoweProducenci akcesoriów do bezpiecznego transportu różnych towarów oferują coraz to nowsze rozwiązania, które mają zapewnić komfortowe i bezawaryjne przewożenie produktów. W ofertach wielu sklepów znajdziemy szeroki asortyment najróżniejszych odciągów, pasów oraz zawiesi, które jak nic innego sprawdzają się podczas mocowania ładunku na przyczepy czy inne powierzchnie transportowe. Odciągi łańcuchowe przeznaczone są do zabezpieczania towarów ciężkich, ale jednocześnie łatwo podatnych na różne uszkodzenia. Jest to najmocniejszy taki element mocujący – składa się z łańcucha zakończonego na obu końcach hakami. Dzięki takiej konstrukcji mogą one udźwignąć do kilkunastu ton i są bardzo odporne na wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Są one znacznie bardziej solidne oraz wytrzymalsze od pasów transportowych, jednakże nie nadają się do wszystkich rodzajów ładunków. Wykazują za to bardzo dużą żywotność, a posiadając odpowiednie certyfikaty oraz mając świadomość, że takie odciągi przeszły wszelkie testy możemy mieć pewność, że na długo będziemy zadowoleni z ich pomocy i z solidnego zabezpieczania naszych towarów przeznaczonych na transport.

Bezpieczne transportowanie różnych towarów to podstawa działalności wielu przedsiębiorstw oraz zakładów. Wytworzenie produktu to jedno, ale jego właściwe przewiezienie do docelowego miejsca jest czymś zupełnie innym, o czym na pewno nie można zapominać. Dlatego należy wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które sprawią, że nie będziemy musieli się martwić o bezpieczeństwo danych ładunków.