Zakup nowego mieszkania

Ostatnie miesiące mocno dały mi w kość. Utwierdziły mnie również w przekonaniu, że młode małżeństwa powinny mieszkać “na swoim”. Mieszkanie z teściami nie okazało się dobrą opcją, dlatego też postanowiliśmy z małżonką wziąć kredyt mieszkaniowy i znaleźć własne cztery kąty. Okazja nadarzyła się szybciej, niż sądziliśmy. Postanowiliśmy nie zwlekać i kupić nasze pierwsze mieszkanie.

Kupno mieszkania w Tczewie

mieszkanie na sprzedaż - tczewKilka miesięcy po ślubie mieszkaliśmy z żoną u jej rodziców. Teoretycznie mieliśmy mieć dla siebie całe piętro, jednak w praktyce moi teściowie nieco uprzykrzali mi życie. Moja małżonka to widziała i sama wyszła z inicjatywą wyprowadzki. Bardzo mnie to ucieszyło. Muszę też przyznać, że w tamtym momencie niezwykle mi zaimponowała. Nie mieliśmy problemu z uzyskaniem zdolności kredytowej, dlatego też pieniądze na zakup mieszkania dość szybko były do naszej dyspozycji. Zaczęliśmy więc przeglądać ogłoszenia z nieruchomościami. Interesowało nas przestronne i jasne mieszkanie na sprzedaż – Tczew był miejscem, które jako jedyne wchodziło w grę, ponieważ obydwoje mamy tu pracę. Nie chcieliśmy wydawać pieniędzy na dojazdy. W końcu nadarzyła się świetna okazja. Ktoś sprzedawał takie mieszkanie, o jakim marzyliśmy. Było w stanie surowym, więc mogliśmy je wykończyć tak, jak tylko pragnęliśmy. Nie czekając dłużej, skontaktowaliśmy się z jego właścicielem, wyrażając chęć zakupu tych uroczych czterech kątów.

Teraz kiedy mieszkamy z żoną we własnym mieszkaniu, żyje nam się o wiele bardziej komfortowo. Mimo że do dyspozycji mamy mniejszy metraż niż u teściów, mogę śmiało stwierdzić, że spokój ducha jest bezcenny. Nasze nowe mieszkanie w Tczewie jest po prostu piękne. Urządziliśmy je tak, jak o tym marzyliśmy. Mam nadzieję, że przez długie lata będzie nas ono cieszyło.