Zakup zapasowych lemieszy do pługów

Lemiesze mogą być używane nie tylko w pługach ornych, ale także np. w pługach do odgarniania śniegu, czy ziemi. Wszelkiego rodzaju lemiesze posiadają różne rozmiary w zależności od tego, gdzie mają być założone. Mogą posiadać także różne kształty, choć zazwyczaj lemiesz ma jedną formę.

Lemiesze są podstawowym narzędziem rolniczym

lemiesz do pługaPraktycznie bez lemieszy nie da się obejść. Żaden pług nie mógłby istnieć bez tego narzędzia. Także żadne pole nie byłoby zorane pod kolejne plony, a co za tym idzie, mogłoby braknąć pożywienia na świecie. Lemiesz – to podstawowe narzędzie rolnicze, ale nie jedyne przecież. Do takich narzędzi można zaliczyć mnóstwo innych przedmiotów, pomagających człowiekowi w wielu pracach rolnych. Jednak lemiesz do pługa jest jednym z najważniejszych narzędzi do pracy w polu. Jest on także często nadmiernie eksploatowany, często bez względu na trudne warunki – jak np. duża ilość kamieni w ziemi, czy korzenie innych roślin (np. perz, który potrafi być wyjątkowo twardy). Lemiesz podczas orania ziemi musi sobie poradzić z tymi czynnikami. Czasami ulega on “awarii” (np. pęknięciu), wtedy należy go wymienić. Jeśli np. ciągniemy ogromnych traktorem kilkanaście pługów, możemy nie zauważyć iż np. jeden z nich jest pęknięty. Dlatego należy często sprawdzać stan pługów i lemieszy, szczególnie jeśli musimy orać ziemię o niskiej klasie uprawowej. Lemiesze nie są drogie i warto mieć je w zapasie w gospodarstwie. W trakcie sezonu może się okazać, że możemy ich nagle potrzebować.

Pługi w rolnictwie posiadają wiele kształtów. Różnice mogą być ogromne, ponieważ wszystko zależy od tego, jaką posiadamy siłę pociągową. Jeśli jest to np. para koni, wtedy i pług nie będzie wielki. Jeśli natomiast posiadamy duży areał, musimy mieć go czym orać. Wtedy przyda się mocny ciągnik i wiele pługów.