Zastawa stołowa na prezent ślubny

Wybór idealnego prezentu ślubnego to niemała zagwozdka. Często zastanawiamy się, co sprawi młodej parze radość i będzie jednocześnie praktyczne. Dobrym pomysłem mogą okazać się zestawy obiadowe, które potrzebne są w każdym domu. 

Czy serwis obiadowy to dobry prezent?

serwisy obiadoweSerwisy obiadowe są dobrym i praktycznym pomysłem na prezent. W każdym domu potrzebne są przecież naczynia, z których korzystamy niemal codziennie. Dobre serwisy obiadowe zawierają od kilkunastu do kilkudziesięciu elementów, dzięki którym każdy posiłek staje się jeszcze lepszy. Podane na porcelanowych półmiskach potrawy wyglądają jeszcze apetyczniej. Minusem porcelanowych zastaw jest fakt, że nie można ich myć w zmywarkach, a także wkładać do mikrofalówek. Coraz częściej jednak pojawiają się na rynku zestawy, które są odporne na szkodliwe działanie promieniowania lub wysokiej temperatury. Mimo wszystko, posiadanie eleganckiego i wystawnego serwisu obiadowego jest must-have każdego domu. W zestawach znajdujemy najczęściej talerze płaskie i głębokie, salaterki czy wazę. Dzięki tak kompletnemu zestawowi możemy przygotować wystawne obiady i kolacje. Serwisy obiadowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, od klasycznych białych, po ciekawie zdobione i pozłacane. Pozwala to utrafić w gusta nawet najbardziej wybrednych osób. Spotykamy się najczęściej z dwunastoosobowymi zestawami. Jest to bezpieczna liczba, dzięki której nigdy nie będziemy zaskoczeni brakiem dodatkowych naczyń. 

Serwis obiadowy jest świetnym pomysłem na prezent dla młodej pary. Jest elegancki i jednocześnie funkcjonalny – przydaje się w każdym domu. Świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych uroczystości, świąt czy imprez urodzinowych. Możemy też korzystać z niego na co dzień, by dodać naszym posiłkom nieco wykwintności.