Zastosowanie promienników gazowych

Każdy, kto choć raz miał okazję przebywać nawet chwilę w hali produkcyjnej albo w magazynie, ten wie, że są to miejsca, w których niejednokrotnie czuć niebywały wręcz chłód, zwłaszcza w okresie późnojesiennym i zimowym. Czy istnieje jakaś wydajna i efektywna metoda, dzięki której byłoby można rozwiązać ten problem?

Kto potrzebuje promienników przemysłowych?

promienniki przemysłoweOkazuje się, że istnieje i w zasadzie jest całkiem znana, bowiem już w 1950 zaczęto używać czegoś, co obecnie nazywa się promiennikiem. Takie promienniki przypominają lampy, zresztą wytwarzają też nieco światła przy produkcji ciepła, ale to tylko dlatego, że działają na bardzo podobnej zasadzie, co… Słońce – ono też świeci w efekcie ubocznym do generowania energii cieplnej. W kwestii tego, kto ich potrzebuje, to promienniki przemysłowe znajdą swoje szerokie zastosowanie w każdym magazynie i na każdej hali. Ich podstawową funkcją jest oczywiście generowanie odpowiedniej ilości ciepła – tak, aby dogrzać nawet najchłodniejsze miejsca znajdujące się w przestrzeni roboczej. Okazuje się jednak, że nie tylko do tego można je wykorzystać. W wielu przypadkach są w stanie zastąpić wszelkiego rodzaju narzędzia do podgrzewania, odgrzewania czy nawet spalania. Ciepło wytwarzane przez promienniki jest na tyle intensywne, że faktycznie lepiej nie trzymać ręki blisko nich. Właściciel każdego magazynu czy hali zdecydowanie powinien zainwestować w promienniki, choć wysoce nieprawdopodobne, aby któryś jeszcze z nich nie korzystał.

Promienniki przemysłowe to najlepszy i najbardziej ekologiczny sposób na zapewnienie pracownikom odpowiedniego natężenia energii cieplnej. Nie ma co ukrywać, że nikt nie pracuje wydajnie w sytuacji, w której odczuwa nieprzyjemne skutki niskiej temperatury. Poza tym zawsze warto mieć kilka zapasowych promienników, a nuż znajdzie się dla nich mniej konwencjo lane zastosowanie.