Zwiększenie bezpieczeństwa dziecka

Dla każdego rodzica dziecko jest największym skarbem ze wszystkich możliwych. Jak zaś powszechnie wiadomo, każdy skarb wymaga odpowiedniej ochrony. W jaki sposób możemy zapewnić bezpieczeństwo naszemu dziecku podczas podróży samochodem? Oczywiście stosując odpowiedni fotelik samochodowy dla dzieci.

Przydatna baza Babysafe Isofix

Babysafe Isofix do autaJeśli chodzi o najmniejsze dzieci, które podróżują jeszcze najczęściej w nosidełku, nie zaś w pełnowymiarowym foteliku samochodowym, przydatny może okazać się system mocowań Isofix. Jest to układ mocowań, który pozwala nam zamocować fotelik czy też nosidełko, bezpośrednio do konstrukcji naszego samochodu. Jak zapewne sami rozumiecie, ten typ mocowania zapewnia dużo większą stabilność dziecka i zachowanie odpowiedniej pozycji fotelika w każdej sytuacji. Producenci fotelików dość popularnie wyposażają swoje produkty w ten układ mocowań, jednak nie każdy model je posiada. Z tego też powodu, jeśli jakiś model, z pewnych względów, nie po siada tego mocowania w swoim podstawowym wymiarze, producent dopasowuje do niego odpowiednią bazę. Przykładem może być baza Babysafe Isofix do auta. Dzięki niej możemy zaczepić w odpowiedni sposób kołyskę lub fotelik i zamocować ją do naszego samochodu. Baza ta jest przydatna, gdy, np. w chwili zakupienia fotelika nasze auto nie posiada mocowań Isofix, ale zmiana samochodu przynosi nam również nowe możliwości w kwestii zabezpieczenia naszego dziecka.

Baza Isofix jest niezwykle łatwa w zastosowaniu i informuje rodziców dziecka o tym, czy cała konstrukcja została prawidłowo zamocowana w samochodzie przy pomocy odpowiednich wskaźników. Dzięki temu nie ma mowy o pomyłce, która mogłaby budzić nasz niepokój. Dodatkowo jest prosta w przechowywaniu głównie dzięki kompaktowemu składaniu.